Batmobile™: The Penguin™ Chase – 76181

41.99

S’ka stok

Fëmijët me pasion për Batman™ do të magjepsen nga LEGO® DC Batman Batmobile™: The Penguin™ Chase (76181). Ky Batmobile ikonik, i cili luan dhe shfaq, vendos aksionin nga filmi Batman në duart e fëmijëve të moshës 8+.

Ky Batmobile gati për betejë përmban 2 qitës me susta që lëshojnë mega raketa nga përpara, njëkohësisht ose individualisht, kur fëmijët shtypin pllakat mbi kapuç. Asambleja e xhamit të përparmë dhe çatisë ngrihen në mënyrë që minifigura e Batman të mund të vendoset në kabinë. Madje ka vend edhe për një pasagjer. Aksioni mund të ngarkohet me turbo me shtimin e elementeve me flakë blu të bashkangjitur. Seti përmban 2 minifigura: Batman, me një pelerinë prej pëlhure dhe Penguin, me një gjuajtës dhe raketë të dorës, i cili përfshin një gjuajtës të integruar që lëshon copa rrethore. Kur aventurat imagjinative dhe super-heroike kanë mbaruar gjatë ditës, kjo makinë e gjithanshme duket e mrekullueshme e shfaqur në dhomat e fëmijëve.

2 minifigura fantastike – Si dhe një Batmobile™ që mund të ndërtohet, seti përfshin një minifigurë Batman™ me pelerinë prej pëlhure dhe minifigurë The Penguin™ me një gjuajtës dhe raketë të dorës

Luftëtarët e rinj të krimit mund të përballen me një Super-Villain ikonë dhe të luajnë aventura të pafundme imagjinare me këtë makinë të mrekullueshme, të armatosur kundër krimit

Armët fantastike – Batmobile™ i gatshëm për betejë përmban 2 qitës me susta që lëshojnë mega raketa kur fëmijët shtypin pllakat në kapuç

Dhuratë për moshat 8 vjeç e lart – Kjo lodër e ndërtueshme Batmobile™ bën një dhuratë të mrekullueshme ditëlindjeje ose festash për adhuruesit e Batman™ dhe makinave super të lezetshme

Luajtja dhe shfaqja epike – Batmobile™ ka mbi 6 cm lartësi, 20 cm të gjatë dhe 8 cm gjerësi dhe kombinohet lehtësisht me sete të tjera LEGO® DC Batman™

Më shumë argëtim kreativ – Të gjitha lodrat e ndërtimit LEGO® DC u ofrojnë super heronjve të rinj sete me cilësi premium të krijuar për të ofruar mundësi të pafundme imagjinative të lojës

Cilësi e garantuar – Komponentët LEGO® përmbushin standardet e rrepta të cilësisë së industrisë për të siguruar që ato janë të qëndrueshme, të pajtueshme dhe lidhen e shkëputen në mënyrë të përsosur çdo herë

Siguria e garantuar – komponentët LEGO® bien, nxehen, grimcohen, përdredhen dhe analizohen për t’u siguruar që plotësojnë standardet rigoroze globale të sigurisë

Specifications

Manufacturer

LEGO EUROPE NORTH

Manufacturer Number

10784

Our Product Number

LE76181

Safety Information

Not suitable for children under 36 months

Age

8 – 11

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.