Cluedo Game

39.99

S’ka stok

SKU: 533841 Kategori: ,

Bëhuni Sherlock Holmes i ardhshëm dhe vëni në provë aftësitë e detektivit me Cluedo.

Loja klasike është rikthyer me një ndryshim modern dhe paraqet karaktere të reja dhe një version me dy lojtarë.

Milioneri i izoluar Samuel Black është vrarë në rezidencën e tij dhe ju takon juve ta hapni çështjen.

Hetoni gjithçka për të zbuluar misterin dhe për të mos lënë asnjë kartë pa u kthyer.  Kërkoni të dhëna dhe bëni pyetje dinake në rezidencë – Kush e bëri atë? Ku? Dhe me çfarë arme? Gjej vrasësin për të fituar lojën.

Plot suspansë, Cluedo është i përshtatshëm për 2-6 lojtarë të moshës 8 vjeç e lart.

Çfarë ka në kuti?

Tabela e lojës
1 x Zarf i verdhë i vrasjes
1 x fletore detektive
6 x shenja karakteresh
21 x karta Black Cluedo
13 x karta bonus të kuqe
6 x argumente armësh
2 x Zare
Udhëzuesi i lojës

Specifications

Manufacturer Number

38712

Our Product Number

533841

Age

11 +, 8 – 11, Big Kids

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.