LEGO City Recycling Truck Bin Lorry Vehicle 60386

46.99

S’ka stok

Fëmijët do të kënaqen të mësojnë rreth mjedisit dhe të jetesës së qëndrueshme me këtë lodër LEGO City Ricycling Truck (60386).

Seti i serisë së jetesës së qëndrueshme përfshin një lodër kamioni për riciklimin e plehrave me kosha dhe një qendër riciklimi me 3 kontejnerë. Kamioni përmban një platformë makinerie për zbrazjen e kontejnerëve dhe një shtrat të sheshtë për shkarkim. Kompleti përfshin gjithashtu 3 minifigura LEGO City, një figurë maceje dhe një udhëzues ndërtimi të lehtë për t’u ndjekur. Fëmijët luajnë me role duke i ndihmuar punëtorët të ngarkojnë kontejnerët në platformë dhe të kthejnë timonin për të zbrazur përmbajtjen në pjesën e pasme të kamionit. Pasi të përfundojë puna, ata kthehen me makinë në bazë dhe ngrenë shtratin e sheshtë të kamionit për të hedhur përmbajtjen. Kush e dinte se riciklimi i mbetjeve mund të ishte shumë argëtues!

Karakteristikat e produktit:

  • Ky set lodrash edukative përfshin një lodër të lezetshme LEGO City Recycling Truck, qendër klasifikimi, kontejnerë lodrash, 3 minifigura dhe një figurë mace
  • Kjo lodër kamioni inkurajon të vegjlit të mësojnë më shumë rreth riciklimit dhe kujdesit për mjedisin
  • Përmban 261 pjesë
  • Përmasat e përafërta: 8 cm x 21 cm x 6 cm
  • E pershtatshme per moshat 5+ vjec
 data-flixsrcset=
LEGO® City Recycling Lorry

Specifications

Manufacturer

LEGO EUROPE NORTH

Manufacturer Number

60386

Our Product Number

LE60386

Safety Information

Not suitable for children under 36 months

Age

5 – 8

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.