LEGO Disney Peter Pan & Wendy Storybook Adventure Set 43220

27.99

Ka stok

SKU: LE43220 Kategori: , ,

Histori të pafundme presin fansat e Disney-t dhe Peter Pan-it në këtë set aventurë LEGO Disney Peter Pan & Wendy Storybook 43220.

Fëmijët kanë shumë mundësi krijuese për të luajtur me këtë libër portativ. Bazuar në filmin e Peter Pan & Wendy, ky set LEGO përmban një libër hapës me 3 zona lojërash, duke përfshirë shtëpinë e Dashurisë me një dhomë gjumi, strehën e Djemve të Humbur dhe Skull Island.

Seti LEGO Disney Peter Pan & Wendy Storybook Adventure përmban gjithashtu Big Ben, një anije pirate, mini figura LEGO të Peter Pan, Wendy dhe Captain Hook, një figurë kafshe LEGO dhe një çelës për të kyçur librin për argëtim në lëvizje. Për të shtuar një magji shtesë në argëtimin e ndërtimit, aplikacioni LEGO Builder do t’i udhëzojë fëmijët në një aventurë të lehtë dhe intuitive ndërtimi, duke i lejuar ata të zmadhojnë dhe rrotullojnë modelet në 3D, të ruajnë punën e tyre dhe të ndjekin përparimin e tyre.

Karakteristikat e produktit:

  • Përfshin 3 mini figura LEGO: Peter Panin e Disney-t, Wendy dhe Kapiten Hook, plus figurën lodër të qenit LEGO simpatik Nana.
  • Aksesorët përfshijnë një kockë lodër për Nana, një minifigurë të bardhë LEGO dhe shumë ngjitëse dekorative
  • Seti përfshin një çelës për të kyçur librin
  • Përmasat e përafërta: 9 cm x 5 cm x 12 cm
  • Pjesë e gamës LEGO Disney
  • Përmban 111 pjesë
  • E pershtatshme per moshat 5+ vjec

Specifications

Manufacturer

LEGO EUROPE NORTH

Manufacturer Number

43220

Our Product Number

LE43220

Safety Information

Not suitable for children under 36 months

Age

5 – 8

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.