LEGO Friends Mia’s Wildlife Rescue Playset 41717

64.99

Vetëm 2 stok

SKU: LE41717 Kategori: ,

Zgjeroni këndvështrimin e fëmijëve për botën me setin Mia’s Wildlife Rescue (41717), ku ndërtuesit e vegjël të moshës 7+ vjeç imagjinojnë se kujdesen për kafshët e lënduara.

Me këtë set lojërash, fëmijët bashkohen me LEGO Friends Mia në praktikën e saj të ëndrrave në një qendër shpëtimi kafshësh. Fëmijët mund të imagjinojnë skenarë tërheqës dhe histori argëtuese me LEGO Friends dhe figura kafshësh. Thirrja vjen në setin e radiove që një zebër është plagosur dhe miqtë vrapojnë për ta ndihmuar.

Kthehu në qendër, fëmijët e ndihmojnë doktorin të përdorë çantën e saj mjekësore për të ekzaminuar kafshën dhe të përdorë rreze x për ta skanuar atë për lëndime. Ka gjithashtu mini-figura Mia, Dr Makena dhe Joaquim LEGO Friends që mund të luajnë dhe të kujdesen për kafshët me setin mjekësor, termometrin dhe shishen e përfshirë.

Kjo lodër kreative për fëmijët 7+ vjeç përfshin një udhëzues të printuar si dhe udhëzime ndërvepruese dixhitale të ndërtimit. I disponueshëm në aplikacionin falas LEGO Building Instructions, udhëzuesi dixhital vjen me mjete të mahnitshme zmadhimi dhe rrotullimi që i lejojnë fëmijët të vizualizojnë modelet nga të gjitha këndet ndërsa ndërtojnë.

Karakteristikat e produktit:

  • Fëmijët mund të hidhen në ATV, të garojnë për të shpëtuar kafshët, t’i sjellin ato në qendër dhe të përdorin setin mjekësor për të ekzaminuar dhe skanuar kafshët për lëndime
  • Ky set LEGO me lodra kafshësh safari përfshin aksesorë argëtues të tillë si komplet radiofonike, pajisje mjekësore, dylbi dhe një pjatë satelitore
  • Përmban gjithashtu një pemë me lule për gjirafën, një lodër me rreze X, termometër, shishe dhe kamerë
  • Qendra ka përmasa mbi 16 cm e lartë, 24 cm e gjerë dhe 7 cm e thellë; ATV ka përmasa mbi 5 cm i lartë, 8 cm i gjatë dhe 5 cm i gjerë.
  • Përmban 430 pjesë.
  • E pershtatshme per moshat 7+ vjec

Specifications

Manufacturer

LEGO EUROPE NORTH

Manufacturer Number

41717

Our Product Number

LE41717

Safety Information

Not suitable for children under 36 months

Age

5 – 8, 8 – 11

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.