LEGO Speed Champions Porsche 963 Model Race Car Set 76916

34.99

Ka stok

Seti i ndërtimit të makinave të modelit LEGO Speed Champions Porsche 963 (76916) rikrijon me besnikëri dizajnin mahnitës të modelit të jetës reale. Seti i modelit të makinave të garave LEGO përmban një version mini të Porsche 963 Le Mans Daytona Hybrid i cili përfshin detaje autentike nga origjinali modeli: ngjyra e kuqe, e zezë dhe e bardhë e frymëzuar nga makinat e garave Porsche të viteve 1980, harqet e spikatura të rrotave, mbulesa e ulët, kabina, krahu i pasmë dhe pendët në anën e pasme. Seti vjen gjithashtu me një minifigurë shoferi për t’u futur në kabinën e makinës lodër Porsche për të organizuar gara emocionuese në pistë!

Për të shtuar një element shtesë në argëtimin e ndërtimit, lëreni aplikacionin LEGO Builder t’ju udhëheqë ju dhe fëmijën tuaj në një aventurë të lehtë dhe intuitive ndërtimi. Zmadhoni dhe rrotulloni modelet në 3D, ruani grupe dhe gjurmoni përparimin tuaj.

Karakteristikat e produktit:

  • Përfshin 1 x LEGO Speed Champions Porsche 963 Model Race Car Set 76916 plus një minifigurë shoferi me një helmetë dhe flokë të ndërrueshëm
  • Karakteristika autentike: një mbulesë e ulët, kabinë, krahu i pasmë dhe pendë
  • Krijon një model tërheqës për t’u shfaqur me krenari
  • Shikoni komplete të tjera LEGO Speed Champions, duke përfshirë Ferrari 812 Competizione (76914) dhe Pagani Utopia (76915) (shiten veçmas)
  • Dimensionet e përafërta: Lodra e makinës Porsche është mbi 4 cm e lartë, 17 cm e gjatë dhe 7 cm e gjerë
  • Përmban 280 pjesë

E pershtatshme per moshat 9+ vjec

Specifications

Manufacturer Number

76916

Our Product Number

LE76916

Safety Information

Not suitable for children under 36 months

Age

8 – 11

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.