LEGO Technic Formula E Porsche 99X Electric AR Car 42137

72.99

Ka stok

SKU: LE42137 Kategori: ,

Zbuloni një dhuratë të shkëlqyer për garat e Formula E dhe adhuruesit e Porsche-s të moshës 9+ me këtë lodër me ritme të shpejta LEGO Technic Formula E Porsche 99X Electric (42137) me makinë garash tërheqëse.

Shijoni një ndërtim gjithëpërfshirës, duke krijuar të gjitha detajet e makinës së garave Porsche, më pas rikrijoni të gjitha veprimet e një dite të vërtetë gare duke përdorur 2 motorët me tërheqje dhe aplikacionin LEGO Technic AR.

Duke përdorur realitetin e shtuar, aplikacioni i lejon fëmijët të zhyten në rolin e një drejtuesi më të mirë të Porsche Formula E. Ata do të zgjedhin se në cilin qark do të garojnë, do të marrin vendime për menaxhimin e energjisë dhe do të përdorin aftësitë e tyre për të arritur rrugën e tyre në garë. Duke përdorur 2 motorët tërheqës, fëmijët do të vendosin se sa të karikojnë energjinë e makinës përpara se të shtypin këmbëzën për të parë garën e makinave përgjatë pistës AR pikërisht përballë tyre!

Veçori e produktit

  • Ndërtoni një ikonë të garave të Formula E – Adhuruesve të Motorsportit do t’ju pëlqejë të ndërtojnë këtë set LEGO Technic Formula E Porsche 99X Electric (42137)
  • Shkarkoni aplikacionin LEGO Technic AR për të skanuar modelin, përdorni funksionin e tërheqjes për të nisur makinën duke përdorur këmbën tuaj dhe shikoni atë të marrë jetë në gara emocionuese
  • Duke përdorur 2 motorët tërheqës, fëmijët mund të gjykojnë se sa energji duhet të investojnë në lodrën e makinës përpara se të bëjnë fillimin e përsosur të garës duke përdorur këmbëzën
  • Ky model i ndërtuar Porsche është një kopje autentike e modelit të jetës reale, e kompletuar me logot e sponsorëve
  • Përmasat e përafërta 6 x 31 x 12 cm
  • E pershtatshme per moshen 9+ vjec

Specifications

Manufacturer

LEGO EUROPE NORTH

Manufacturer Number

42137

Our Product Number

LE42137

Safety Information

Not suitable for children under 36 months

Age

11 +, 8 – 11

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.