LEGO NINJAGO Ninja Dragon Temple 71759

64.99

S’ka stok

Kompleti LEGO NINJAGO Ninja Dragon Temple (71759) i ndihmon fëmijët e moshës 4+ të zhvillojnë aftësitë e tyre të ndërtimit, në mënyrë që të mund të hyjnë në betejë me ninjan e dashur për të mbrojtur qytetin NINJAGO.

Ky set LEGO NINJAGO përmban një figurë dragoi, 2 tempuj ninja, 2 pemë, një vezë dragoi lodër dhe një motoçikletë lodër. Seti është krijuar posaçërisht për t’u dhënë fëmijëve të moshës 4 vjeç e lart një përvojë të shkëlqyer ndërtimi dhe luajtjeje.

Luftëtarët e bezdisshëm të gjarpërinjve janë të dëshpëruar për të rrëmbyer vezën e dragoit që Kai mbron në tempull. Sneaky Snake është gati të ndjekë me motoçikletën e tij super të shpejtë, ndërsa Cobra Mechanic është i armatosur me një shtizë dhe i përgatitur për të gjuajtur katapultën e tij të fuqishme. Por këtu vjen Nya në anën e pasme të dragoit të saj ninja për të ndihmuar fëmijët të shpëtojnë ditën!

I disponueshëm në aplikacionin falas LEGO Building Instructions për përdorim në telefonat inteligjentë dhe tabletë, mjetet e zmadhimit dhe rrotullimit i lejojnë fëmijët e vegjël të shohin modelin ndërsa ndërtojnë. Ata mund të ruajnë përparimin e tyre në çdo pikë të aplikacionit.

Karakteristikat e produktit:

 • Përfshin 4 minifigura LEGO NINJAGO: Kai dhe Nya plus gjarpërin e poshtër në një motoçikletë lodër dhe Cobra Mechanic me një shtizë dhe katapultë
 • Ky set lojërash ninja vjen me një set fillestar dhe çdo çantë ka një model dhe karakter; të gjitha për të ndihmuar fëmijët të fillojnë të ndërtojnë menjëherë
 • Kjo lodër LEGO NINJAGO për fëmijët e moshës 4+ vjen me udhëzime të thjeshta me foto hap pas hapi për t’i udhëhequr fëmijët gjatë procesit të ndërtimit
 • Me përmasa mbi 9 cm të lartë, 23 cm të gjatë 16 cm të gjerë, dragoi duket bukur në dhomën e çdo fëmije.
 • Përmban 161 pjesë.
 • E pershtatshme per moshat 4+ vjec
   data-flixsrcset=

  Prezantimi i përsosur me blloqet LEGO®

  Fëmijët e moshës 4+ vjeç që duan të shtiren si heronjtë e tyre ninja mund të mësojnë të ndërtojnë me këtë set lojërash plot argëtim.

   data-flixsrcset=

  Gjithçka që i nevojitet një ndërtuesi të vogël

  Ky set lojërash është krijuar për fëmijët më të vegjël, me një set fillestar dhe një model për t’u ndërtuar në çdo qese me blloqe.

  LEGO® NINJAGO® Ninja Dragon Temple

  Ninja playtime

  Koha e lojës Ninja
  Fëmijët do të kënaqen duke luajtur beteja emocionuese.

  Racing fun

  Argëtim garash
  Playset përfshin një motoçikletë.

  4 minifigures

  4 minifigura
  Përfshin Kai, Nya, Sneaky Snake dhe Cobra Mechanic.
   data-flixsrcset=
  Argëtohuni duke ndërtuar bashkë me miqtë
   data-flixsrcset=

  Dhuratë e shkëlqyer për fëmijët që duan të jenë ninja!

  Adhuruesit e Ninjas do të magjepsen ndërsa luajnë me këtë set argëtues me Kai dhe Nya duke u përballur me Sneaky Snake dhe Cobra Mechanic.

Specifications

Manufacturer

LEGO EUROPE NORTH

Manufacturer Number

71759

Our Product Number

LE71759

Safety Information

Not suitable for children under 36 months

Age

3 – 5

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.