Monopoly Classic Game

39.99

Ka stok

SKU: 530024 Kategori: , , ,

Nëse do të mund të luanit vetëm një lojë tavoline për pjesën tjetër të jetës tuaj, a do të ishte Monopoly Classic?

Duke qenë se kjo lojë fantastike ka nisur që nga viti 1935, brezat e tërë mund të thonë kështu! E përshtatshme për 2 – 8 lojtarë, ideja e lojës në Monopoly është blerja, shitja dhe tregtimi i pronave për të ndërtuar një perandori fituese.

Pavarësisht nëse zgjidhni të luani si një luftanije, makinë garash, kapele ose qen Scottie, hidhni zaret për të bërë rrugën tuaj rreth tabelës ikonë. Pastaj përdorni paratë tuaja për të ndërtuar shtëpi dhe hotele në disa nga pikat më të famshme, duke mos harruar për ato katër stacione hekurudhore.

Fituesi është lojtari që përfundon me të gjitha paratë, kështu që mos lejoni askënd të mashtrojë dhe të shkojë për ar!

Mblidhni ca para shtesë kur kaloni GO, tërhiqni një kartë Shansi, kujdesuni për Arkën e Komunitetit dhe sigurohuni që të shmangni burgun në këtë lojë klasike.

E përshtatshme për moshat 8+ vjeç

Për 2 – 8 lojtarë

Specifications

Manufacturer

Hasbro

Our Product Number

530024

Age

11 +, 8 – 11, Big Kids